Zydre Darguzyte

Žydrė Dargužytė

Esu Žydrė Dargužytė - geštalto terapijos praktikė, informacijos ir komunikacijos mokslų magistrė, asmeninio augimo studijos Dialogo Principas įkūrėja. 

Šiemet Kauno geštalto studijų centre baigiau Individualios geštalto terapijos mokymo programą. Psichoterapijos mokslais susidomėjau prieš daugiau nei dešimt metų. Tam mane įkvėpė pažintis ir veikla kartu su kapucinų vienuoliu Tėvu Stanislovu. Ne vienerius metus gilinausi į išskirtinio Lietuvos dvasininko, puikios asmenybės ir kūrėjo terapinio darbo su priklausomais žmonėmis metodus, turėjau galimybę stebėdama iš arti tyrinėti, kaip jie veikia, kokių pokyčių galima pasiekti taikant netradicinę darbo terapiją ir bendraujant betarpiškai - taip, kad žmogus nesijaustų menkesnis, silpnesnis ar mažiau galintis. 

Egzistencialistinė filosofija, krikščioniška filosofija, individualiai pritaikyta kiekvienam žmogui, meilė darbui ir žmogui, tikėjimas, kad procesas yra kur kas svarbesnis nei rezultatas atvedė mane iki geštalto studijų. Apie stebuklingąjį "čia ir dabar" fenomeną taip pat sužinojau iš Tėvo Stanislovo, jo įkvepiančių R. M. Rilkės poezijos vertimų ir skaitymų Paberžėje, vėliau, jau tyrinėdama Tėvo Stanislovo rašytus pamokslus ir Rilkės poeziją, supratau, kokią psichoterapijos kryptį noriu pasirinkti. 

Šiandien geštalto psichoterapija nėra tik mano domėjimo ir praktikavimo sritis. Tai - gyvenimo būdas, filosofija, paremta nuolatinio tobulėjimo galia. Kol esu gyva, noriu augti kaip asmenybė, geriau save suprasti. Man patinka dalintis savo asmeniniais atradimais, todėl ne tik konsultuoju, bet ir nuolat rašau. 

Tikiu, kad Žodis gali ne tik įkvėpti, bet ir keisti, jei individas yra tam  pasirengęs. Kviečiu į nenuspėjamą autentišką odisėją. 

Geštalto konsultacijai galite užsiregistruoti tel. +370 62445915 arba el. paštu darguzyte.zydre@gmail.com 

 ---------------------------------------------

Refleksija, kuria noriu pasidalinti: 

Kiek save prisimenu, visada turėjau daug žodžių. Jie ateidavo tik jiems vieniems aiškiu būdu ir įsisiautėdavo. Vienu metu mano žodžiai stipriai žeidė man svarbius žmones  ir tomis akimirkomis man dingojosi, kad žodżiai man nebepriklauso ir daro ką nori - įvaldo tokią teisę kone vien dėl to, kad man jų duota. Turint daug žodžių, man dabar atrodo, kad yra pavojinga nebegirdėt jausmų.  Esu įsitikinus, kad galingas apvaldytas žodis keičia autentiško jausmo struktūrą ir tame procese sukuria perteklinių "žodžiukų embrionų", kurie, gimę iš aplinkos paliudyto įtikėjimo savojo žodžio galia, gali atnešti tikrą velniavą į santykius.  Per praradimus suvokiau žodžio Mylimajam kainą, per nakties tuštumoje akis draskančias nemigos kates patyriau vienatvės skausmą, per tikėjimo praradimą ir skausmingą jo susigrąžinimo kelią atradau priėmimo dovaną išlaikant asmenines ribas. Per alinantį skausmą, kylantį dėl nesugebėjimo Mylėti Kitą tokį, koks jis yra, gavau galimybę patirti, ką reiškia dešimtmetį trunkantis Žodžio laukimas iš to, kuris yra Tas, kuris Yra. Ir norėčiau turėti stiprybės išbūti įkvepiančiai moteriška, kol abipusis Jausmas ir ląsteles užvaldęs suvokimas neleis daryti kitaip, kaip tik taip, kaip tuo metu Abu galėsim.  O, Dangau, aš išmokau nebėgti per Tavo dienas. Aš jas Patiriu savimi per Tave.

#gestalt #dienusvoris #kuryba #therapy #ciairdabar #ribos #patyrimai #asmeninespatirtys #dialogoprincipas #zydredarguzyte 

archyvas